Založ si blog

Mimozemšťania, stvoritelia naši. Erich von Däniken navštívil Istropolis

…bratislavský Dom odborov Istropolis v utorok poctil svojou návštevou svetoznámy švajčiarsky spisovateľ, amatérsky archeológ, cestovateľ, bádateľ, záhadológ, ale predovšetkým kontroverzná osobnosť tak pre vedeckú, ako aj laickú verejnosť, Erich von Däniken. Dvojhodinová prednáška opäť priniesla mnoho otázok, na ktoré sa našim generáciám zrejme nepodarí nájsť solídnu odpoveď. Jeho celoživotné dielo a primárne tézy sa dotýkajú predovšetkým mimozemských civilizácií a ich dopad na evolúciu dejín homo sapiens s istou dávkou ahistorizmu, čo otvorený človek musí kvitovať, keďže história je relatívna, často založená na niekoľkých zmienkach pár dobových historikov, resp. filozofov, ktorí mali svoj subjektívny pohľad a historické udalosti sa zapisovali nepresne. O tom, že známa veta “históriu píšu víťazi” nie je len fráza, netreba diskutovať, keďže propaganda fungovala už v staroveku…

 …sympaticky pôsobiaci bezmála osemdesiatnik sa preslávil v roku 1968 (pre nás tak zásadný historický dátum) knihou Spomienky na budúcnosť, ktorá vyvolala menšiu hystériu a stala sa bestsellerom. Odvtedy vydal niekoľko desiatok kníh. Napriek tomu, že verí nielen v existenciu mimozemšťanov, ale aj tvrdí na základe svojich výskumov z hmotných prameňov a v konfrontácii s Bibliou, že oni sú bohmi, našimi stvoriteľmi, na prednáške sa nechal počuť, že ateistom nie je, dokonca sa každý večer modlí. Samozrejme, že vo svojich dielach neraz s výraznou deviáciou od racionálneho pragmatizmu vyvoláva dojem mystifikátora, napriek tomu jeho neortodoxné tézy slúžia na vyváženie doktríny, ktorých sa musíme pridržiavať. Práve preto získal cenu Bludný balvan od vedcov okolo astrofyzika Grygara za pseudovedeckú činnosť. Nakoľko je toto “ocenenie” zaslúžené a nakoľko je to pomsta za názory mimo hlavného myšlienkového prúdu, je na polemiku. Vo svojej prednáške sa venoval najmä svojmu obľúbenému Egyptu a pôvodcom pyramíd, kde sa opäť jeho tézy nezhodujú s názormi egyptológov. Vyslovuje súhlasné názory spolu s arabskými historikmi o tom, že pyramídy postavil pred potopou sveta Henoch, ktorého kontaktovali mimozemské civilizácie a nadiktovali mu knihy, z ktorých sa zachovala kniha Henochova, tzv. etiópska. Podľa najnovších výskumov odhalili vo Veľkej pyramíde kilometer dlhé úzke chodby, kde by mohli byť dôkazy, resp. ďalšie z kníh. Neuznáva Herodotom datované údaje stavby Chufuovej (Cheopsovej) pyramídy oficiálne postavenej vo 4. dynastii na základe technologických evolúcií, ktorého spochybnil aj Diodoros Sicílsky. Spomínal sa aj kalif Al-Ma’mún z dynastie Abbásovcov, ktorý dal pomocou 3 dní a 3 nocí horiaceho ohňa otvoriť Veľkú pyramídu a po dlhých storočiach ako prvý nahliadol do monumentu. Vo svojom prednese sprevádzanom vizuálne na plátne dokumentoval aj sarkofág so 40 tonovou vrchnou časťou vyrobený z tvrdého vápenca a načrtol tému eugeniky. Známe sú útvary na stenách pyramíd a kríženie ľudí so zvieratami ako vytvorenie teplotne prispôsobivých hybridov, ktoré vraj ako jediné v Egypte neboli po smrti mumifikované (mumifikovalo sa takmer všetko živé, vtáctvo, cicavce, bylinožravce, ľudia z rôznych vrstiev), ale rozdrobené na milióny častí, poliate hmotou podobnej asfaltu a prikryté spomínaným ťažkým krytom, to všetko ako dôsledok experimentov mimozemských entít…

 SAM_7076

 …myšlienky bádateľa sú predovšetkým myšlienkami populárnymi, než exaktnými, napriek tomu ide o pútavé a v konečnom dôsledku filozofické analýzy, u ktorých je nemiestny výsmech, keďže tak Darwinova teória, ako aj náboženské učenia sú plné trhlín a nejasností. Tu záleží na viere v schopnosti a genialitu egyptských (ale napr. aj sumerských) mozgových trustov, architektov a robotníkov, alebo na viere v niečo, čo im napomohlo k majestátnym stavbám aj s astrologickou presnosťou ohľadom súhvezdí…

 

Peter Zachar

Vazal Rothschildovcov a USA Kiska s rétorikou spasiteľa

23.06.2014

Andrej Kiska prešiel inauguráciou, potvrdené. Potvrdil sa aj smer, akým sa jeho politika bude uberať a svojim pro-americkým postojom presviedča pár percent svojich voličov o ich slabej informovanosti viac »

Gratulujem prozápadným médiám, mediálna masáž po Kotlebovi pomohla aj Kiskovi

30.03.2014

...opäť sa preukázala absolútna moc médií, ktoré sú od minulého storočia najsilnejšou zbraňou, takmer až s charakterom zbraní hromadného ničenia. Permanentná indoktrinácia až tzv. brainwashing viac »

Fico vs. Kiska, odmietanie politickej frašky a teórie menšieho zla

20.03.2014

...vo „veľkom“ štýle prebieha kampaň druhého kola prezidentských volieb a „naši“ dvaja kandidáti sa všemožne snažia presvedčiť voličov o svojej bezúhonnosti, resp. o tom, že ten viac »

lietadlová loď, loď, Queen Elizabeth

Británia predstavila Queen Elizabeth - najväčšiu lietadlovú loď

26.06.2017 22:44

Zo škótskych dokov na svoju prvú pokusnú plavbu vyrazila doteraz najväčšia a najpokročilejšia britská vojnová loď, lietadlová loď HMS Queen Elizabeth kráľovského námorníctva.

merkel

Hrozba islamského terorizmu tu nebude večne, myslí si Merkelová

26.06.2017 22:01

Islamský terorizmus mení našu spoločnosť, jedného dňa aj táto hrozba prejde, je presvedčená nemecká kancelárka Angela Merkelová (CDU).

balistická raketa, trident, odpálenie, raketa

Rusko ohlásilo úspešný test balistickej rakety Bulava

26.06.2017 21:29

Rusko ohlásilo ďalšiu úspešnú skúšku medzikontinentálnej balistickej rakety Bulava, ktorú odpálili z jadrovej ponorky Jurij Dolgorukij plávajúcej pod hladinou Barentsovho mora.

sudna rada, žitňanská,

O mestskom súde rozhodne Kažimír

26.06.2017 20:00

Nová budova pre ministerstvo spravodlivosti alebo sťahovanie všetkých piatich okresných súdov do jednej budovy. O tom má rozhodnúť minister financií Kažimír (Smer).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 65289x
Priemerná čítanosť článkov: 2720x

Autor blogu

Kategórie