Založ si blog

Mimozemšťania, stvoritelia naši. Erich von Däniken navštívil Istropolis

…bratislavský Dom odborov Istropolis v utorok poctil svojou návštevou svetoznámy švajčiarsky spisovateľ, amatérsky archeológ, cestovateľ, bádateľ, záhadológ, ale predovšetkým kontroverzná osobnosť tak pre vedeckú, ako aj laickú verejnosť, Erich von Däniken. Dvojhodinová prednáška opäť priniesla mnoho otázok, na ktoré sa našim generáciám zrejme nepodarí nájsť solídnu odpoveď. Jeho celoživotné dielo a primárne tézy sa dotýkajú predovšetkým mimozemských civilizácií a ich dopad na evolúciu dejín homo sapiens s istou dávkou ahistorizmu, čo otvorený človek musí kvitovať, keďže história je relatívna, často založená na niekoľkých zmienkach pár dobových historikov, resp. filozofov, ktorí mali svoj subjektívny pohľad a historické udalosti sa zapisovali nepresne. O tom, že známa veta „históriu píšu víťazi“ nie je len fráza, netreba diskutovať, keďže propaganda fungovala už v staroveku…

 …sympaticky pôsobiaci bezmála osemdesiatnik sa preslávil v roku 1968 (pre nás tak zásadný historický dátum) knihou Spomienky na budúcnosť, ktorá vyvolala menšiu hystériu a stala sa bestsellerom. Odvtedy vydal niekoľko desiatok kníh. Napriek tomu, že verí nielen v existenciu mimozemšťanov, ale aj tvrdí na základe svojich výskumov z hmotných prameňov a v konfrontácii s Bibliou, že oni sú bohmi, našimi stvoriteľmi, na prednáške sa nechal počuť, že ateistom nie je, dokonca sa každý večer modlí. Samozrejme, že vo svojich dielach neraz s výraznou deviáciou od racionálneho pragmatizmu vyvoláva dojem mystifikátora, napriek tomu jeho neortodoxné tézy slúžia na vyváženie doktríny, ktorých sa musíme pridržiavať. Práve preto získal cenu Bludný balvan od vedcov okolo astrofyzika Grygara za pseudovedeckú činnosť. Nakoľko je toto „ocenenie“ zaslúžené a nakoľko je to pomsta za názory mimo hlavného myšlienkového prúdu, je na polemiku. Vo svojej prednáške sa venoval najmä svojmu obľúbenému Egyptu a pôvodcom pyramíd, kde sa opäť jeho tézy nezhodujú s názormi egyptológov. Vyslovuje súhlasné názory spolu s arabskými historikmi o tom, že pyramídy postavil pred potopou sveta Henoch, ktorého kontaktovali mimozemské civilizácie a nadiktovali mu knihy, z ktorých sa zachovala kniha Henochova, tzv. etiópska. Podľa najnovších výskumov odhalili vo Veľkej pyramíde kilometer dlhé úzke chodby, kde by mohli byť dôkazy, resp. ďalšie z kníh. Neuznáva Herodotom datované údaje stavby Chufuovej (Cheopsovej) pyramídy oficiálne postavenej vo 4. dynastii na základe technologických evolúcií, ktorého spochybnil aj Diodoros Sicílsky. Spomínal sa aj kalif Al-Ma’mún z dynastie Abbásovcov, ktorý dal pomocou 3 dní a 3 nocí horiaceho ohňa otvoriť Veľkú pyramídu a po dlhých storočiach ako prvý nahliadol do monumentu. Vo svojom prednese sprevádzanom vizuálne na plátne dokumentoval aj sarkofág so 40 tonovou vrchnou časťou vyrobený z tvrdého vápenca a načrtol tému eugeniky. Známe sú útvary na stenách pyramíd a kríženie ľudí so zvieratami ako vytvorenie teplotne prispôsobivých hybridov, ktoré vraj ako jediné v Egypte neboli po smrti mumifikované (mumifikovalo sa takmer všetko živé, vtáctvo, cicavce, bylinožravce, ľudia z rôznych vrstiev), ale rozdrobené na milióny častí, poliate hmotou podobnej asfaltu a prikryté spomínaným ťažkým krytom, to všetko ako dôsledok experimentov mimozemských entít…

 SAM_7076

 …myšlienky bádateľa sú predovšetkým myšlienkami populárnymi, než exaktnými, napriek tomu ide o pútavé a v konečnom dôsledku filozofické analýzy, u ktorých je nemiestny výsmech, keďže tak Darwinova teória, ako aj náboženské učenia sú plné trhlín a nejasností. Tu záleží na viere v schopnosti a genialitu egyptských (ale napr. aj sumerských) mozgových trustov, architektov a robotníkov, alebo na viere v niečo, čo im napomohlo k majestátnym stavbám aj s astrologickou presnosťou ohľadom súhvezdí…

 

Peter Zachar

Vazal Rothschildovcov a USA Kiska s rétorikou spasiteľa

23.06.2014

Andrej Kiska prešiel inauguráciou, potvrdené. Potvrdil sa aj smer, akým sa jeho politika bude uberať a svojim pro-americkým postojom presviedča pár percent svojich voličov o ich slabej informovanosti viac »

Gratulujem prozápadným médiám, mediálna masáž po Kotlebovi pomohla aj Kiskovi

30.03.2014

...opäť sa preukázala absolútna moc médií, ktoré sú od minulého storočia najsilnejšou zbraňou, takmer až s charakterom zbraní hromadného ničenia. Permanentná indoktrinácia až tzv. brainwashing viac »

Fico vs. Kiska, odmietanie politickej frašky a teórie menšieho zla

20.03.2014

...vo „veľkom“ štýle prebieha kampaň druhého kola prezidentských volieb a „naši“ dvaja kandidáti sa všemožne snažia presvedčiť voličov o svojej bezúhonnosti, resp. o tom, že ten viac »

peniaze, internet, banking, klávesnica, počítač, kalkulačka, odvody, dane

Zaviedli voči nám odvetné clá, sťažujú sa USA vo WTO

16.07.2018 23:37

Administratíva prezidenta Donalda Trumpa podáva v rámci Svetovej obchodnej organizácie (WTO) námietku proti odvetným opatreniam iných štátov.

Maria butina

Američania zaktli ruskú občianku a obvinili ju ako agentku Moskvy

16.07.2018 22:59

Americké ministerstvo spravodlivosti ženu identifikovalo ako Mariu Butinovú.

Dan Coats

Tajné služby USA trvajú na závere, že Rusko podkopávalo voľby

16.07.2018 22:28

Dan Coats uviedol, že americké rozviedky budú naďalej poskytovať pravdivé a objektívne spravodajské hodnotenia.

andrej babiš

Po Malej Krčál. Ďalší člen Babišovej vlády má na krku plagiátorstvo

16.07.2018 21:59

Minister Petr Krčál v roku 2007 obhájil bakalársku prácu na Inštitúte medziodborových štúdií Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 70381x
Priemerná čítanosť článkov: 2933x

Autor blogu

Kategórie