Založ si blog

Americkí senátori žiadajú vylúčenie Ruska z MS, ja žiadam vylúčenie USA

…ad absurdum, americkí republikánski senátori Kirk a Coats sa obrátili kvôli ruskej intervencii na Ukrajine na šéfa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Josepha Blattera so žiadosťou o vylúčenie reprezentácie Ruskej federácie z blížiacich sa MS vo futbale 2014 v Brazílii a odobratie práva usporiadať MS vo futbale v roku 2018. Úsmevné, tragikomické, smutné. Proklamujú to predstavitelia USA, aj keď nie najvrchnejší, ale zrejme len proklamujú platformu americkej administratívy. Výroky amerických predstaviteľov, tak ako vyjadrenia predstaviteľov Európskeho parlamentu sú len spin doctoring-om, manipuláciou verejnou mienkou, čo je vo svete politiky bežná prax a je využívaná aj na Slovensku…

…symptomatické pre americké oficiality a aj pre konkrétnych teatrálnych politikov senátu, či snemovne. Napr. u Kirka sa jedná o bývalého dôstojníka, ktorý osobne zasahoval v nezákonnej agresii NATO v Juhoslávii v roku 1999 bez mandátu OSN, kde spojenecké vojská NATO bombardovali územia aj s pomocou škodlivého ochudobneného uránu a takisto sa podieľal na operáciách v Iraku. Coats ako veľvyslanec a lobista pôsobil tak u Clintona, ako aj Busha jr. Teraz si pokojne a pragmaticky porovnajme aspekty udalostí. O Juhoslávii a agresii NATO sa paušálne hovorilo ako o humanitárnych bombardovaniach, ktoré neskôr eskalovali do jednostranného diktátu autonómie Kosova od Srbska. Všetko pod kontrolou USA, ktoré na tom strategicky, aj ekonomicky profitujú (taká pani Albright by o tom vedela mlčať /Albright group/). Paralela s polostrovom Krym (historicky pripadajúci Rusku, až do Chruščovovho daru Ukrajine), so cca 60% ruského obyvateľstva, kde Krymský autonómny parlament vyzval na intervenciu Ruska. Mierna analógia s Kosovom, v tomto prípade bez kapitálu USA, či Nemecka. V poriadku, diskutabilné aj na ruskej strane, majorita obyvateľstva víta vojakov ako osloboditeľov, ale tak vítali aj Alexandra Veľkého Macedónskeho Egypťania. Z akého princípu si ale dovolia ľudia z amerického senátu verejne žiadať o vylúčenie ruských športovcov, ktorí explicitne nemajú s konfliktom nič spoločné? V takom prípade ja žiadam odstúpenie z toho istého futbalového podujatia reprezentáciu USA a vrátenie medailí z letných aj zimných olympiád od roku 1998. Moje argumenty? Nezákonné zasahovanie aj zakázaným zbraňami bez mandátov v Juhoslávii, resp. v Kosove, v Iraku v rámci boja proti terorizmu a so zástavou demokracie proti svojmu bývalému spojencovi Husajnovi, kde podstata intervencie sa nikdy nepotvrdila, za okupáciu Afganistanu, kde násilnosti od vojny, tak ako v Iraku, eskalujú a riešenie je utópiou, za tendenčné rozhodnutie zlikvidovať Kaddáfího a devastačnú vojnu v Líbyi, za síce nepriame dezintegračné boje v Sýrii, tak ako aj v Egypte, ale s plnou podporou americkej administratívy, CIA a iných spravodajských služieb, či kvôli ďalším sekundárnym výbojom vo svete. Pri náhľade do minulosti musím spomenúť Vietnam a použitie napalmu, či vysoko nebezpečných chemických zbraní, bombardovanie Kambodže, či Somálska. Absurdné? Samozrejme! Všetci žijeme tak, ako žijeme vďaka (kvôli) politike, celá civilizácia v našom pokrivenom vnímaní funguje kvôli nej, ale je potrebné relevantné sféry života diferencovať, zakazovať čokoľvek športovcom na základe rozhodnutí vlád, resp. parlamentov ich krajín, je nonsens. Precedens by v tom ale nebol, keďže Juhosláviu v roku 1992 vylúčili z futbalových MS na základe politických rozhodnutí. Už teraz očakávam čoraz intenzívnejšie tlaky pred tohtoročnými hokejovými MS v Minsku, Lukašenko je veľkým tŕňom v oku rozmachu trhového hospodárstva 21. storočia a jeho služobníkov…

Vazal Rothschildovcov a USA Kiska s rétorikou spasiteľa

23.06.2014

Andrej Kiska prešiel inauguráciou, potvrdené. Potvrdil sa aj smer, akým sa jeho politika bude uberať a svojim pro-americkým postojom presviedča pár percent svojich voličov o ich slabej informovanosti viac »

Mimozemšťania, stvoritelia naši. Erich von Däniken navštívil Istropolis

15.05.2014

...bratislavský Dom odborov Istropolis v utorok poctil svojou návštevou svetoznámy švajčiarsky spisovateľ, amatérsky archeológ, cestovateľ, bádateľ, záhadológ, ale predovšetkým kontroverzná viac »

Gratulujem prozápadným médiám, mediálna masáž po Kotlebovi pomohla aj Kiskovi

30.03.2014

...opäť sa preukázala absolútna moc médií, ktoré sú od minulého storočia najsilnejšou zbraňou, takmer až s charakterom zbraní hromadného ničenia. Permanentná indoktrinácia až tzv. brainwashing viac »

vojaci, afganistan

Pri nehode s účasťou vozidiel NATO zomrelo dieťa, vyvolala protesty

22.04.2018 17:01

"O týchto správach vieme a preverujeme ich," uvádza sa vo vyhlásení misie NATO.

postrelený sbskár

Po náraze auta do stromu v Litave sa vážne zranil malý chlapec

22.04.2018 16:59

Zasahoval aj vrtuľník leteckých záchranárov.

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

Riziká svetovej ekonomiky? Dlhy a obchodné spory

22.04.2018 16:07

Svetová ekonomika čelí do budúcnosti nemalým rizikám, napriek dobrým vyhliadkam v krátkodobom horizonte, uviedol MMF.

Andrea Nahlesová

Náhradou Schulza na čele SPD je Andrea Nahlesová

22.04.2018 15:33

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) má prvýkrát vo svojej takmer 155-ročnej histórii za predsedníčku ženu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 69768x
Priemerná čítanosť článkov: 2907x

Autor blogu

Kategórie