Založ si blog

Ani Líbya, Irán, či Sýria, ale Ukrajina spúšťačom hrádze Ruska voči USA a EÚ?

…v prvom rade chcem povedať, že nemienim velebiť ruskú politiku a jej filozofiu, ktorej ide primárne tiež o generovanie moci a rešpektu, ako aj som si vedomý, aká je miera korupcie vládnych zložiek v Rusku. Napriek tomu som rád, že je Ruská federácia taká akou je, v rámci svetovej politiky…

…najnovšou informáciou je, že Putinova armáda intervenuje na území polostrova Krym, resp. Krymskej autonómnej republiky, s väčšinovým ruským obyvateľstvom. Je to len reakcia na akciu západu, čelných predstaviteľov EÚ a USA, ktorí mesiace s pomocou svojich žoldnierov, agitátorov na čele s ministrom zahraničných vecí USA Kerrym, a ukrajinských radikálov bez referenda zhodili prezidenta, ničili a okupovali Ukrajinu a hovorili paušálne o vôli celého ukrajinského ľudu. Po roku 1989 eskaluje dezintegrácia Ukrajiny na bohatší východ a chudobnejší západ, po udalostiach z posledných mesiacov sa rozdiely pod súčasným tlakom Ruska a tlakom zo západu od USA a EÚ zrejme prehĺbia. Ruský medveď konečne precitol. Rozdiel medzi Ruskom a USA je v tom, že kým prvý si strážia svoje územie a reflektujú na dianie okolo svojho územia, resp. na dianie, ktoré ich môže strategicky a geopoliticky ohroziť, druhá strana sa snaží imperialisticky pôsobiť na štáty stojace proti ich záujmom, resp. sú v ich záujme. Doktor Fico sa práve vyjadril o tom, že akékoľvek invázie nemajú v modernom svete miesto. Akosi zabudol podotknúť, že odkedy presne tento fakt platí, či až po udalostiach v Srbsku a nezákonnej autonómii Kosova, alebo po situácii v Líbyi, Sýrii a netreba zabúdať na Irak a Afganistan, kde slovenskí vojenskí okupanti plnia rozkazy aj v súčasnosti, všetko pod vlajkou, nebojím sa povedať, zločineckej organizácie NATO. V prípade Ukrajiny už platí starý známy holistický prístup. V tomto vnímaní už teroristi, či extrémisti používajúci strelné zbrane sú len úbohí demonštranti. Zaráža ma tiež naivita nejakej časti ukrajinského ľudu (zrejme minoritnej), ktorá vidí spásu v členstve eurozóny, akoby sa nepoučili nielen od svojich západných susedov, bez ohľadu na ich súčasnú, resp. postsovietsku neľahkú situáciu, ktorá tam panuje pod vplyvom oligarchov. Západná politika čelných štátov vidí svoj nový cieľ, geopolitické oslabenie ruskej moci, ekonomiky a trhové hospodárstvo (voľný trh ako teória egoizmu) v ich rukách. Veľkou hrozbou je to aj pre nás, lacná pracovná sila v systéme otrokov a otrokárov bude ešte rentabilnejšou ako na Slovensku, nehovoriac o opätovných eventuálnych problémoch s dodávkami plynu z Ruska cez Ukrajinu. Vôbec nie je na mieste marginalizovať mieru takmer až autokratívnej Putinovej politiky v Ukrajine, ale po všetkých latentných, či nadmieru očividných intervenciách, alebo v prípade Ukrajiny, či Sýrie vnútorných dezintegráciách západnej politiky a najmä USA, ich reakcie pre mňa osobne nie sú odsúdeniahodné. Nehovoriac o implementácii protiraketových základní, resp. radarov protivzdušnej obrany vo východnej Európe, či Ázii, ako aj paktovanie a dohody (napr. o prezbrojovaní) Spojených štátov so susedným Gruzínskom a postavenie vojenského biologického laboratória v tomto postsovietskom štáte…

…hovorí sa o dokumentoch, v ktorých sa píše o ukrajinskej revolúcii ako bola prezieravo pripravovaná a financovaná Európskou úniou a Obamovou administratívou skrz mimovládne organizácie rockefelerovskými a sorosovskými fondmi. Dá sa v stave dnešného stavu sveta týmto informáciám kategoricky neveriť, po intervenciách žoldnierov a teroristov platených CIA a s USA kooperujúcimi arabskými krajinami v Sýrii, po vojne v Líbyi, protiiránskych opatreniach, po známom zozname 7 krajín preventívne napadnutých v priebehu piatich rokov (v chronologickom poradí: Irak, Sýria, Libanon, Líbya, Somálsko, Sudán, Irán) zverejnenom americkým generálom Wesleym Clarkom?…

 

Vazal Rothschildovcov a USA Kiska s rétorikou spasiteľa

23.06.2014

Andrej Kiska prešiel inauguráciou, potvrdené. Potvrdil sa aj smer, akým sa jeho politika bude uberať a svojim pro-americkým postojom presviedča pár percent svojich voličov o ich slabej informovanosti viac »

Mimozemšťania, stvoritelia naši. Erich von Däniken navštívil Istropolis

15.05.2014

...bratislavský Dom odborov Istropolis v utorok poctil svojou návštevou svetoznámy švajčiarsky spisovateľ, amatérsky archeológ, cestovateľ, bádateľ, záhadológ, ale predovšetkým kontroverzná viac »

Gratulujem prozápadným médiám, mediálna masáž po Kotlebovi pomohla aj Kiskovi

30.03.2014

...opäť sa preukázala absolútna moc médií, ktoré sú od minulého storočia najsilnejšou zbraňou, takmer až s charakterom zbraní hromadného ničenia. Permanentná indoktrinácia až tzv. brainwashing viac »

Holuby

Ako žiť s holubmi v mieri v jednom meste? Zamedziť prístup a nekŕmiť

25.02.2017 16:00

Kým svetové metropoly bojujú s holubmi, ktoré ničia pamiatky, naše samosprávy problémy nehlásia. Úrady ľudí vyzývajú, aby si zabezpečili obydlia a neprikrmovali.

Fico

Fico: Ak regulačný úrad prijme nezmyselné rozhodnutie, budem konať

25.02.2017 14:46

Aj keď je ÚRSO nezávislým úradom, pokiaľ prijme nezmyselné rozhodnutie, ako to bolo v prípade cien energií na tento rok, predseda vlády Fico (Smer) bude konať.

Czech Republic Elections-e2e2c3ff07d04c63985f35d0a0c35cfd

Babiš testuje dôveru ľudí, chce kandidovať z posledného miesta

25.02.2017 14:34

Predseda hnutia ANO Andrej Babiš sa rozhodol ísť do októbrových volieb z posledného miesta stredočeskej kandidátky.

Azerbajdžan, vojak

Pri bojoch v Náhornom Karabachu zahynulo viacero vojakov

25.02.2017 14:20

Azerbajdžan v sobotu oznámil, že viacero jeho vojakov zahynulo počas bojov v oblasti sporného Náhorného Karabachu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 63806x
Priemerná čítanosť článkov: 2659x

Autor blogu

Kategórie