Založ si blog

Žumpa žurnalistiky, extrémista z BB a všemocná Penta

…upokojovanie vážnej situácie, bagatelizovanie, demagógia, ignorancia, neskôr panika, zlosť, až počiatočné rezignovanie a pripravovanie sa na invektívy v sofistikovanej, ale aj, a najmä, v primitívnej forme. To je v skratke opis správania sa unifikovaných médií hlavného prúdu a politikov z oboch strán barikády, keďže žiadny filozofický dualizmus politiky neexistuje, na Slovensku obzvlášť, ide o hru s ľuďmi, maximálne o nejaké percentá z provízií, tunelov, veď aj brat s bratom sa vie pohádať o nejaké to euro. Tu ale ide už o naozajstný strach, keď aj modrý Frešo podporí červeného Maňku, strach pred treťou stranou, pred víťazstvom tretieho v súboji dvoch, strach pred ľuďmi a ich odvahou, rozhodnutím, dôsledkami. Kotlebove analógie s Hitlerom po Maňkovi opakoval aj Frešo, opakujú ich médiá, všetci zo strachu, ale nie pred neonacizmom a jeho ekvivalentmi, ale z obavy o definitívne precitnutie občanov. Opakujú ich aj mnohí občania, ktorí za to ale nemôžu, tak ich kŕmia od detstva autority a je niekedy ťažké prejsť transformáciou, vyjsť z dogmy a vidieť nielen pohár, ale aj ten stôl, na ktorom je položený…

…je v nás zakorenený holistický spôsob videnia sveta. Faktom je, že Marián Kotleba je rozporuplný, resp. takou je jeho minulosť, o ktorej sa verejne vie dobre. Jeho víťazstvo nad solventným europoslancom je jeho osobným víťazstvom, keďže viní Maňku zo straty zamestnania v minulosti. Kým bežný človek vidiaci len povrch veci, politici a médiá unisono kričali o jeho neschopnosti, on medzitým spolupracuje so spolupracovníčkou SAV, odborníčkou na ekonomiku zdravotníctva, s jej projektami vplyvu vzdelávania na uplatnenie sa Rómov na trhu práce. Deklaroval návrh na zníženie poslancov v BBSK zo 49 na 40, prehodnotenie práce predchodcu, vymáhanie eventuálnej škody, podal trestné oznámenie pre podozrenie zo skartácie dôležitých dokumentov a to ešte ani nenastúpil do práce. Nechcem Kotlebu glorifikovať, má síce za sebou veľa dobrej práce, ale renomé stratil vďaka pôsobeniu v Slovenskej pospolitosti a svojmu ešte neohrabanému vystupovaniu s primárnym riešením cigánskej otázky. Mňa sklamal aj odmietnutím vystúpenia v Slobodnom vysielači s argumentom, že nevie, kto za ním stojí a pritom nemá problém vystúpiť v TA3. Treba si však pamätať, že vyhral vďaka slobodným voľbám, ktoré tu v systéme stanovila súčasná podoba demokracie a on je len excentrický výplod tejto doby. Bez ohľadu na krik poplatného skorumpovaného mainstreamu z celého sveta. Na štvavú rétoriku, resp. cenzúru v zástrčkovej tv, v dekadentnom SME, aktuálne.sk, JeToTak, hríbikovom .týždni, či americkej Markíze a Jojke od J&T. Keď sa nový župan bude chystať s plameňometom na cigánske osady pod vlajkou tretej ríše, potom kričte a ľudia vás budú brať vážne…

…čerstvou novinkou je zakúpenie ďalších troch nemocníc zločineckou, ehm, vlastne finančnou skupinou Penta, tentokrát na strednom Slovensku. Finančnou skupinou s počiatkami vzniku v zahraničí vďaka machináciám komunistov-oportunistov. Oligarchami v hlavných úlohách spisu Gorila, finančníkmi obvinenými z mnohých podvodov nielen na daniach, tunelov… Predané nemocnice doteraz riadil P. Baran, ktorý ich mal prenajaté od Banskobystrického kraja. Už nejaký čas bolo známe, že zmenu prevádzkovateľa nemocníc musí svojim podpisom odsúhlasiť odchádzajúci župan Banskobystrického kraja Vladimír MAŇKA. Pred druhým kolom volieb župana Penta nechcela kúpu nemocníc komentovať. V súčasnosti už má transakciu potvrdenú a potrebuje už len súhlas Protimonopolného úradu SR. K tomu treba prirátať manipuláciu a likvidovanie dokumentov, aj vo virtuálnej forme a asociácie sa vybavujú v hlave okamžite, keďže bolo ODLOŽENÉ ustanovenie do funkcií novozvolených zástupcov BBSK. To, že nový župan z BB je extrémista je realita. Ale v mojom ponímaní som extrémistom aj ja, aj mnohí iní vymykajúci sa názorovej systémovej konvencii, paradigme. Chce mi niekto po pochopení súvislostí stále hovoriť o Kotlebovi ako o najväčšom strašiakovi?…

Vazal Rothschildovcov a USA Kiska s rétorikou spasiteľa

23.06.2014

Andrej Kiska prešiel inauguráciou, potvrdené. Potvrdil sa aj smer, akým sa jeho politika bude uberať a svojim pro-americkým postojom presviedča pár percent svojich voličov o ich slabej informovanosti viac »

Mimozemšťania, stvoritelia naši. Erich von Däniken navštívil Istropolis

15.05.2014

...bratislavský Dom odborov Istropolis v utorok poctil svojou návštevou svetoznámy švajčiarsky spisovateľ, amatérsky archeológ, cestovateľ, bádateľ, záhadológ, ale predovšetkým kontroverzná viac »

Gratulujem prozápadným médiám, mediálna masáž po Kotlebovi pomohla aj Kiskovi

30.03.2014

...opäť sa preukázala absolútna moc médií, ktoré sú od minulého storočia najsilnejšou zbraňou, takmer až s charakterom zbraní hromadného ničenia. Permanentná indoktrinácia až tzv. brainwashing viac »

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 64242x
Priemerná čítanosť článkov: 2677x

Autor blogu

Kategórie