Založ si blog

Blokovali sme ulice Bratislavy, prepáčte. . .

…prepáčte nám, ľudia dobrí, my len vyjadriť sme sa chceli. Prepáčte nám ten mini-kolaps dopravy, aj vy, páni policajti, že sme vám pokazili zmenu a museli ste konečne niečo robiť…

…som blokoval. Asi tisícka nás, posledných „martýrov“, sa zišla v mene občanov, ktorí chcú slobodu v pravom zmysle slova, odstúpenie vlády a pod. Po už klasickom úvode na Námestí slobody sme sa presunuli pred Prezidentský palác, kde kultúrne podujatie pokračovalo. Takýto pochod, to je iná kultúra. Narozdiel od divadla máte všetko zadarmo a aj predstavenie je interaktívnejšie, dlhšie, viac adrenalínu a dobrý pocit pretrváva (kým neprecitnete do všedných dní materiálneho sveta). Na všeobecné naliehanie sme po chvíli blokovali prvýkrát. Kto na Hodžovom šiel z neprotestujúcich pešo, nemusel čakať na zelenú. So vzniknutou situáciou muži zákona zrejme nerátali a narýchlo usmerňovali dopravu a odvracali autá od križovatky. Situácia sa opakovala pri večernej prechádzke Mostom SNP v oboch smeroch, neskôr to už mali viac-menej pod kontrolou. Postavili sme na nohy Aupark, samozrejme, bez diverzie, len s riadenou „anarchiou“. Neskôr pri návšteve SND nás pár hercov z vrchného poschodia sledovalo, ako sa dohadujeme s tajnými, či mestskými policajtmi. Škoda, že to neprebiehalo ako pred 24 rokmi v Prahe. Žiadna analógia, to by za nami musela stáť SIS-ka ako ekvivalent ŠtB a jeden študent by musel „zomrieť“. Honorácia si oslavovala 17.november, my tiež. Po svojom. Pre mňa bola elektrizujúca aj chvíľa, keď sa k nám z druhej strany rýchlostnej cesty preskakujúc bariéry smerom od Mosta SNP pridal zaľúbený mladý párik. Kiež by ich nasledovalo oveľa viac mladých ľudí. Vtipnejšia chvíľa nastala pri iniciatíve burcujúceho postaršieho pána (zrejme s deficitom dobrého zraku) s transparentom, keď zakričal smerom na čínsku reštauráciu a šiestich pred ňou stojacich Aziatov: „Zobuďte sa, Slováci!“. Po návrate na Hodžovo námestie sme opäť na pár desiatok minút zablokovali križovatky, autobusy a trolejbusy mali zrejme meškania, ale snáď to ľudia prežili. Takto pred rokom nás bolo na demonštrácii asi štvornásobok, ale rozruch sme spravili väčší. Nie v médiách hlavného prúdu, tie dostali príkazom mlčať a ignorovať. Aj verejnoprávna zástrčková RTVS, ktorá nám napriek výzvam a nášmu právu priestor nedala. Aké to prekvapenie. V opačnom prípade by sa toto altruistické blokovanie ani nemuselo uskutočniť. Čakalo na nás vraj aj niekde schované vodné delo naďmároš, ale nebolo potrebné. Ani ťažkoodenci. Ulice a križovatky spolublokovali najmä mestskí, zavše som medzi nami videl aj tajných, ktorí boli nenápadní ako drôt v oku. Neskôr sme zašli pred spomínané SND a videli sme pripravený vianočný stromček, čo mi pripomenulo, že sa opäť môžem tešiť na sviatky. Po ďalšom návrate pred palác prezidenta hlavy štátu a po hromade sa opakujúcich floskulí pred čoraz menším publikom som to po cca siedmich hodinách „vzdal“. Organizátori stanovili interval na systémovú zmenu od 9.11. do 17.11.2013, ja to vidím ako beh na dlhé trate, bude to ešte maratón. Podľa mňa by bola ideálna koordinácia krajín EÚ, resp. občianskych združení v nich. A ešte veľa práce…

…záver? Potešila ma účasť množstva mladých, aj veľmi mladých ľudí, zvlášť množstva dievčat (!), aj neúčasť vyholených primitívov s fľaškou v ruke. Tiež účasť Indymedie, či Slobodného vysielača. Mierne rozpaky som mal z niektorých organizátorov, nie všetko vyrieknuté ale bolo utópiou priamej demokracie, kompromis sa dá nájsť. To, že sa zatiaľ nič radikálne nevyriešilo, je očakávané, naivita nevíťazí. No, a na druhý deň som sa zobudil nachcípaný, to je najväčšie negatívum, ale čo už, martýr…

Vazal Rothschildovcov a USA Kiska s rétorikou spasiteľa

23.06.2014

Andrej Kiska prešiel inauguráciou, potvrdené. Potvrdil sa aj smer, akým sa jeho politika bude uberať a svojim pro-americkým postojom presviedča pár percent svojich voličov o ich slabej informovanosti viac »

Mimozemšťania, stvoritelia naši. Erich von Däniken navštívil Istropolis

15.05.2014

...bratislavský Dom odborov Istropolis v utorok poctil svojou návštevou svetoznámy švajčiarsky spisovateľ, amatérsky archeológ, cestovateľ, bádateľ, záhadológ, ale predovšetkým kontroverzná viac »

Gratulujem prozápadným médiám, mediálna masáž po Kotlebovi pomohla aj Kiskovi

30.03.2014

...opäť sa preukázala absolútna moc médií, ktoré sú od minulého storočia najsilnejšou zbraňou, takmer až s charakterom zbraní hromadného ničenia. Permanentná indoktrinácia až tzv. brainwashing viac »

atóm, fyzika

Čínsku štátnu energetickú spoločnosť znepokojuje brexit

28.04.2017 19:43

Odchod Británie z Európskej únie vzbudzuje neistotu v spolupráci Číny, Británie a Francúzska v oblasti jadrovej energie.

čierna hora, nato

Čierna Hora ratifikovala dokument o členstve v NATO

28.04.2017 19:43

Pred budovou v horskom mestečku Cetinje, kde poslanci zasadali, sa medzitým uskutočnil protest niekoľkých stoviek stúpencov opozície.

Záplavy, Záhorie, Pernek, cesta, voda, povodeň, povodne, záplava

Horský priechod Čertovica je neprejazdný

28.04.2017 19:31

Mnohé cesty v Žilinskom kraji sú pre nepriaznivé počasie a zosuvy pôdy neprejazdné.

ZSSK, vlak, železnice, IC,

IC vlakom pred sviatkami pridali vozne

28.04.2017 19:30

Železničná spoločnosť Slovensko v súvislosti so sviatkom 1. mája pridala vozne k rýchlikom InterCity.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 64650x
Priemerná čítanosť článkov: 2694x

Autor blogu

Kategórie