Založ si blog

Sme to, čo pozeráme(? )

…všetci (ne)pravidelní televízni diváci, sledovači mainstreamu v televízore, kameňujte ma za názor, keď dám kladnú odpoveď. Moja otázka znie: Ale prečo? Moje pochopenie nemajú ľudia, ktorí by sa za sledovanie svojich programov hanbili. Prečo ľudia sledujú to, za čo by sa hanbili, keby sa ich to explicitne dotýkalo? V angličtine existuje pre to aj výraz: guilty pleasure. Ja sa k takým veciam pokojne verejne priznám a nepociťujem žiaden stav menejcennosti. Zbožňujem horory a to nielen horory vyššej kvality od Shyamalana, Lyncha, Amenábara, Cravena, ale aj mnoho klasických béčok, kde je tak jednoduchá postupnosť deja, že by to urazilo snáď aj mentálne postihnutého človeka. A to sa nepovažujem za ukážkový typ konzumného človeka, hoci úplnej konzumnosti sa nevyhne takmer nikto z civilizovaného moderného sveta. Napriek tomu, táto moja ,,úchylka´´ je epizódnych rázov, kým fanúšikovia našich komerčných televízií permanentne vytvárajú sledovanosť takému hnusu, akými sú nejaké primitívne farmy, či farmári, alebo povrchnej zábave typu talentových, resp. speváckych súťaží vzoru amérika, voľakedy tu boli nejakí ,,vyvolení´´ ľudia a pod. (tie spevácke súťaže som zažil ešte aj ja, kým som sa nadobro nevzdal telky pred pár rokmi). Napriek ignorancii tohto média sa ku mne dostávajú z času na čas informácie o týchto skvostoch, či už z rozprávania ľudí, alebo v podobe vzoriek z internetu. Stretávam sa s rôznymi ľuďmi, čítam rôzne komentáre a málokto to naozaj pozerá, len neviem, kto tú povrchnosť non plus ultra podporuje kolosálnou sledovanosťou. Nevravím, že som morálny príklad hodný nasledovania, sme ľudia rôznych pováh a chutí, ale stojí to za zamyslenie, čo nám tento prvok dodáva k životu. Ale treba ísť od podlahy..

…tí, ktorí sa vďaka majiteľom, riaditeľom a neviem ešte komu sa mám poďakovať, stanú tvárami televízií, to je samotný predobraz ďalších relácií a ich hlavných protagonistov. Ikonami sú tak človek, o ktorom netom ,,zaslúžene´´ koluje vtip ,,lepší vrabec v hrsti, ako slávik v pr..li´´, či istá, nie tak celkom profesionálne vystupujúca moderátorka, ktorá dá vo svojej show priestor nedôveryhodným politikom, obvinených/obviňovaných z korupčnej činnosti a iných zločinov, ktorých prezentuje ako skvelých zabávačov, proste slovenské celebrity. Hlavne, že svoje redaktorské vstupy musí dabovať v štúdiu, lebo by jej ani boh nerozumel.. Táto televízna dekadencia prišla zo západného vzoru, oni sú len epigónmi, hoci tým nechcem povedať, hor sa k bolševikom. Niet sa čo čudovať, keď ,,slovenské´´ televízie vlastnia ľudia zo západného sveta typu prezidenta židovského kongresu, či investičné bankové spoločnosti prahnúce po zisku a ešte raz zisku. Iné to z ich strany ani nebude, vlastne im ani nie je čo vyčítať, lebo tak je nastavený dnešný materiálny svet, bohužiaľ, rentabilita na prvom mieste..Je to opäť len na nás, či si vnútorne povieme dosť. Nie som principiálne proti všetkému, čo nám doveje napr. zo Spojených štátov am., nepodporujem obmedzenosť v hlavách, mám rád mnoho filmov a hudobníkov z produkcie tohto, nie tak dávno, históriou vygenerovaného národa, len u mňa nastáva prirodzená diferenciácia, deľba úžitku a odpadu. Myslím, že vo všeobecnosti blogy číta väčšina ľudí, ktorá si uvedomuje tieto moje slová a pre nich sú to len ďalšie ,,kecy´´, ale stojí mi to za zmienku. Internet je hádam posledné slobodné (zatiaľ, uvidíme o mesiac po stretnutí OSN a neskôr) médium, a preto považujem za lepšie vysloviť už 100krát opakované, ako nechať problém zapadnúť..Kiežby bolo v našich televíziách viac relácií typu Partička s plejádou skvelých hercov a komikov, častejšie aj divácky (zisk je zisk) úspešné staré slovenské, české, resp. československé filmy a seriály, ale aj viac zahraničných, aj amerických inteligentných televíznych produktov typu Frasier, či dokonca South Park, s veľmi silnou americkou sebareflexiou. To by som si možno aj ja konečne ten televízor kúpil…

Vazal Rothschildovcov a USA Kiska s rétorikou spasiteľa

23.06.2014

Andrej Kiska prešiel inauguráciou, potvrdené. Potvrdil sa aj smer, akým sa jeho politika bude uberať a svojim pro-americkým postojom presviedča pár percent svojich voličov o ich slabej informovanosti viac »

Mimozemšťania, stvoritelia naši. Erich von Däniken navštívil Istropolis

15.05.2014

...bratislavský Dom odborov Istropolis v utorok poctil svojou návštevou svetoznámy švajčiarsky spisovateľ, amatérsky archeológ, cestovateľ, bádateľ, záhadológ, ale predovšetkým kontroverzná viac »

Gratulujem prozápadným médiám, mediálna masáž po Kotlebovi pomohla aj Kiskovi

30.03.2014

...opäť sa preukázala absolútna moc médií, ktoré sú od minulého storočia najsilnejšou zbraňou, takmer až s charakterom zbraní hromadného ničenia. Permanentná indoktrinácia až tzv. brainwashing viac »

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energie

20.01.2019 21:58

Spoločnosť ETESA uviedla, že výpadok nastal dôsledkom "chyby v integrovanom národnom systéme".

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Pri útoku extrémistov na Mali zahynulo najmenej osem členov mierových síl OSN

20.01.2019 21:29

Ďalší vojaci týchto mierových síl známych ako modré prilby utrpeli zranenia.

trump

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa má konať vo Vietname

20.01.2019 19:50

Komunistami ovládaný Vietnam má dobré vzájomné vzťahy s USA aj s KĽDR.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Desaťtisíce demonštrantov v Grécku protestovali proti dohode s Macedónskom

20.01.2019 19:08

Polícia odhaduje, že demonštrantov bolo v čase poludnia zhruba 60.000.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 72969x
Priemerná čítanosť článkov: 3040x

Autor blogu

Kategórie